BBMobile REMOTE SWITCH


Co to jest

REMOTE SWITCH to projekt o uniwersalnej strukturze programu, która nieznacznie zmodyfikowana może zrealizować wiele nowych, ciekawych i użytecznych urządzeń sterujących: włączników czasowych, termostatów, sterowników kolektorów słonecznych i bojlerów, włączników z opóźnionym startem, sterowników wentylatorów, itp. Wszystkie te urządzenia łączy wspólny rdzeń: bezprzewodowy interfejs użytkownika na ekranie urządzenia mobilnego.
Projekt zbudowany jest z użyciem modułu BBMobile i procesora atmega88. Jego rolę może jednak z powodzeniem spełnić dowolny inny kontroler wyposażony w port UART, co najmniej 8 kB pamięci programu i 2 kB pamięci RAM.

projekt Remote Switch

Schemat

Remote Switch atmega88 schemat
Do wyjścia możemy podłączyć wiele różnych układów wykonawczych zgodnie z planowanym zastosowaniem sterownika: Przekaźnik SSR, Przekaźnik mechaniczny, tranzystor mocy, itp.
Remote Switch SSR
Remote Switch Przekaźnik
Remote Switch tranzystor mocy

Jak to zrobić

Potrzebujemy:

  • Pobrać i zainstalować na smartfonie aplikację BBMobile (urządzenie z Bluetooth Low Energy).
  • Zaprogramować mikrokontroler atmega88 plikiem remote_switch.hex (fusebity w stanie fabrycznym – nic nie potrzeba zmieniać).
  • Wykonać połączenia jak na powyższym schemacie.
  • Włączyć zasilanie układu.
  • Uruchomić aplikację, nacisnąć START i wybrać urządzenie 'REMOTE SWITCH’.

Program

Pobierz pliki projektu BBMobile_Remote_Switch.zip

Jak to działa

1. Uruchom aplikację BBMobile. Naciśnij START i wybierz z listy kompatybilnych urządzeń REMOTE SWITCH.
Remote Switch app start
2. Wpisz ustawiony kod PIN.
Remote Switch app PIN
3. Steruj urządzeniem.
Remote Switch intrface

Możliwości rozbudowy projektu

Ponieważ kod źródłowy projektu jest ogólnodostępny, a jego budowa prosta i przejrzysta, zatem z łatwością można poddać go modyfikacji rozbudowując funkcjonalność bądź całkowicie ją zmieniając. Aby stworzyć nowy interfejs użytkownika wystarczy zmienić zawartość tablicy definującej kod JSON (char json_switch[]). Reakcje na naciśnięcie kolejnych buttonów oprogramujemy dodając kolejne warunki rozpoczynając od linii 115 itd.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.